top of page

HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE

dle DINAH RODRIGUES

Hormonální jógová terapie je dopňující přírodní terapie užívána k nastolení rovnováhy našeho hormonálního mechanismu. Toto je docíleno stimulací žláz s vnitřní sekrecí a jejich produkcí hormonů.

 

Technika byla vyvinuta brazilskou psycholožkou Dinah Rodrigues (věk 90 let), která využila svoji 30ti letou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. Hormonální jógová terapie je podpořena studiemi a je vyučována a známa po celém světě.

 

Užívané metody zahrnují ásany (jógové pozice), dechové techniky, vizualizace, jóga nidra (jógový spánek), bandhy (tělesné zámky užívané v józe) a tibetské vedení energie. Jelikož má stres velmi špatný vliv na naše celkové zdraví, budeme se věnovat i anti-stresovým praktikám za účelem snížení stresu.

 

Hormonální jógová terapie působí na fyzické, fyziologické, emocionální i na energické úrovni. V dosahování výsledků je rychlejší a efektivnější než tradiční jóga.

Metoda je holistická a působí na tělo jako celek. Zaměřujeme se na celou hormonální soustavu. Podle obtíže ale podporujeme související žlázu s vnitřní sekrecí. To nám umožňuje cílit přímo na daný problém. 

Hormonální jógová terapie pro ŽENY

Při jakých obtížích pomáhá hormonální jógová terapie?

·       Menopauza

·       Předčasná menopauza

·       Nepravidelná menstruace

·       Nízké libido

·       Inkontinence

·       Nespavost

·       Emocionální nestabilita

·       PMS (premenstruační syndrom)

·       Osteoporóza

·       Cysty na vaječnících

·       Hypofunkce štítné žlázy

·       Polycystické vaječníky

·       Syndrom karpálního tunelu

·       Suchá kůže, vypadávání vlasú, lámání nehtů

 

A jiné obtíže způsobené hormonální nerovnováhou v těle.

Hormonální jóga pro ženy

Hormonální jógová terapie pro DIABETES

Většina civilizačních onemocnění včetně diabetu, narušení fukce štítné žlázy a jiné jsou důsledkem hormonální nerovnováhy v těle. Hormonální jógová terapie pomáhá léčit existující a rozvíjející se onemocnění (DM 1 i DM 2). Je ale také prevencí nebo pomocí pro Vaše blízké, kteří onemocněním trpí.

Diabetes je onemocnění kdy slinivka břišní často neprodukuje dostatečné množství hormonu - inzulínu. Hormonální jóga pro diabetes se zaměřuje primárně na aktivaci funce slinivky a podporuje její správnou funkci. Jelikož se ale jedná o celostní metodu, soustředíme se i na stimulaci ostatních žláz s vnitřní sekrecí.

Hormonální óga pro diabetes dle Dinah Rodrigues

Během semináře se naučíte sestavu hormonální jógy. Každou pozici zvlášť důkladně projdeme a propojíme s dechem a vizualizací. Na konci semináře by jste měli být schopni sestavu sami cvičit doma.

 

bottom of page